مجمع طراحان وب و گرافیک ایران

بخش کاربری

افزونه Advanced Custom Fields Pro

افزونه

افزونه فارسی مدیریت زمینه دلخواه وردپرس نسخه حرفه ای ۵.۵.۱۱

افزونه Advanced Custom Fields Pro که آن را به صورت مخفف به نام افزونه ACF Pro نیز میشناسیم، یکی از افزونه های کاربردی وردپرس است. افزونه ACF Pro میتواند کار کردن با یکی از امکانات بسیار کاربردی وردپرس را که همان زمینه های دلخواه است، به شکل چشمگیر و قابل توجهی آسان کند. زمینه های دلخواه در وردپرس بسیار کاربردی هستند. از طریق زمینه های دلخواه شما میتوانید امکانات گسترده و متنوعی را به سایت خود اضافه کنید. اما مشکل اینجاست که به کارگیری زمینه های دلخواه برای همه ی افراد آسان نیست.

ممکن است به عنوان یک برنامه نویس یا طراح، استفاده از زمینه های دلخواه برای شما آسان باشد. فرض کنید که زمان زیادی را صرف پیاده سازی یک امکان بسیار عالی در با استفاده از زمینه های دلخواه میکنید. این در حالی است که کاربر نهایی سایت، نمیتواند به سادگی زمینه های دلخواه را مورد استفاده قرار دهد و خصوصا اگر در این زمینه تازه کار باشد، با ساعت ها سردرگمی روبرو خواهد شد. همین مسئله میتواند مشتری یا حتی سایر مدیران سایت شما را از کار کردن با محیط مدیریت سایت دلسرد کند. در این حالت افراد شاید از نحوه ی پیاده سازی امکانات توسط شما هم رضایتی نداشته باشند. این در حالی است که شما ممکن است ساعت ها برای پیاده سازی آن امکان خاص، زمان صرف کرده باشید. اما خوشبختانه این مسئله با افزونه ACF Pro کاملا و برای همیشه حل میشود.

در صورت استفاده از افزونه ACF Pro دیگر لازم نیست که خودتان را درگیر کار با کلیدها و مقادیر گیج کننده ی زمینه های دلخواه کنید. افزونه ACF Pro به شما اجازه میدهد که یک رابط کاربری بسیار قابل درک و منظم برای وارد کردن اطلاعات لازم برای زمینه های دلخواه در سایت خود ایجاد کنید. به این شکل، هر کسی، بدون نیاز از انجام کارهای پیچیده، فقط کافی است اطلاعات درخواست شده در این رابط کاربری را وارد کند تا همه چیز توسط ACF Pro در دیتابیس سایت ذخیره شده و در اختیار شما قرار بگیرد. حالا شما به عنوان یک برنامه نویس میتوانید از نتایج ذخیره شده توسط این ابزار، استفاده کرده و عملیات دلخواه خود را با اطلاعات دریافتی در سایت انجام دهید.

در مورد افزونه Advanced Custom Fields Pro یا زمینه های دلخواه پیشرفته اشاره به این نکته نیز حائز اهمیت است که این افزونه فقط مخصوص طراحان و برنامه نویسان نیست. بلکه افراد عادی و مدیران سایت ها نیز میتوانند از این افزونه برای پیاده سازی امکانات دلخواهشان در سایت و استفاده از امکاناتی که توسط زمینه های دلخواه در وردپرس در اختیارشان قرار میگیرد، بهره بگیرند.

در نسخه حرفه ای این افزونه (نسخه Pro که برای شما جهت دانلود آماده کرده ایم) امکانات بسیار جالبی وجود دارد که این نسخه را از نسخه ی رایگان، بسیار کاربردی تر میکند. بنابراین اگر قبلا از نسخه رایگان این افزونه استفاده میکردید و به دنبال امکاناتی بودید که در نسخه ی رایگان در اختیارتان قرار نگرفته، امکانات موجود در نسخه ی حرفه ای میتوانند کمک شایان توجهی به شما بکنند. در ادامه برخی امکانات ویژه ی نسخه ی حرفه ای افزونه ACF را به شما معرفی میکنیم :

برخی امکانات اختصاصی افزونه ACF Pro :

 

امکان استفاده از فیلد Repeater یا تکرار شونده

 

امکان استفاده از فیلد Gallery جهت مدیریت، افزودن، ویرایش و مرتب سازی مجموعه  ای از تصاویر

 

فیلد های پیشرفته ی محتوا

 

فیلد Clone جهت خواندن و نمایش اطلاعات از دیتابیس بدون ذخیره ی اطلاعات (جهت نمایش اطلاعات دلخواه)

 

امکان اضافه کردن صفحات تنظیمات به پنل مدیریت وردپرس

 

آیا می دانید آقای chrislema از بزرگترین فعالان وردپرس در سایت خود این افزونه را به جزء افزونه هایی که هر سایت باید داشته باشد نام برده است؟

 

آیا می دانید گروه wpmudev به عنوان بزرگترین و حرفه ای ترین گروه های تولید کننده افزونه و قالب وردپرس و همچنین بزرگترین فروم وردپرسی این افزونه را جزء ۲۵ افزونه ای که باید حتما داشته باشید نام برده؟

 

آیا می دانید کمپانی فوق مشهور لیندا (lynda) یک دوره آموزش اختصاصی این افزونه را ارائه کرده است؟

 

آیا می دانستید آقای Chris Coyier نویسنده سایت css-tricks این افزونه را جزء افزونه هایی که همیشه استفاده می کند معرفی کرده است ؟

 

نسخه رایگان این افزونه بیشتر از ۲٫۵ میلیون بار دانلود شده و امتیاز ۴٫۹ از ۵ گرفته است؟

چه چیزی در این افزونه وجود دارد؟

این افزونه دارای بیش از ۲۵ نوع فید مختلف مانند لیست باکس، متن، ایمیل , عدد، دکمه های رادیویی، انتخاب نوشته و برگه، انتخاب دسته و تاکسونومی، گوگل مپ و انتخاب رنگ و … است.

در نسخه Pro این افزونه ، چهار فیلد بسیار پرطرفدار که قبلا جداگانه فروخته می شدند یکجا آورده شده اند که عبارتند از گالری، تکرار کننده (Repeater)، صفحه تنظیمات و محتوای انعطاف پذیر (Flexible Contentt) که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

این افزونه چگونه کار می کند؟

کار با این افزونه فوق راحت است. به سادگی فیلدهای دلخواه خود را می سازید، نوع آنرا انتخاب می کنید و مکان نمایش آنرا تعیین می کنید و در نهایت در قالب خود فراخوانی می کنید.

مکان نمایش: می توانید مکان نمایش زمینه ها را نیز دلخواه سازی کنید. برای مثال مجموعه ای از فیلدها را در دسته “کتاب ها” نمایش دهید و مجموعه ی دیگری از فیلدها را بسازید و در دسته “همایش ها” نمایش بدهد. یا حتی بیشتر از این می توانید تعیین کنید مجموعه ای از زمینه های دلخواه را برای “کاربرانی” که “سطح دسترسی ادمین” دارند و در حال نوشتن در دسته “کتاب ها” هستند نمایش دهد! بی نهایت جای کار دارید !

فراخوانی در قالب: به کمک یک کد ساده PHP یعنی (the_field) می توانید مقادیر ذخیره شده در زمینه های دلخواه را در قالب نمایش دهید. نگران هیچ چیز نباشید! آموزش تمام موارد و توابع و مجموعه زیادی از مثال ها اینجا آورده شده است.

نسخه حرفه ای (Pro) با نسخه رایگان چه تفاوتی دارد؟

علاوه بر چهار زمینه پیشرفته اشاره شده یعنی “صفحه تنظیمات”، “گالری تصاویر”، “تکرار شونده” و “محتوای انعطاف پذیر” که فقط در نسخه حرفه ای وجود دارد، فارسی سازی این نسخه حرفه ای به صورت تخصصی و کاملا قابل فهم انجام شده. از طرفی سازگاری با فارسی و RTL نیز به صورت کامل در این نسخه دیده شده.

ما همواره نسخه اورجینال و به روز را برای شما فراهم می کنیم که قیمت آن ۱۰۰ دلار می باشد !

توضیح زمینه های پیشرفته نسخه Pro:

زمینه گالری تصاویر:

به کمک زمینه گالری این افزونه، می توانید در صفحه ارسال یک پست جدید می توانید به صورت بسیار شیک و ساده و با قابلیت درگ ، مجموعه ای از تصاویر را از کاربر بگیرید:

مشاهده ویدئو این فیلد در آپارات
زمینه صفحه تنظیمات:

به کمک زمینه “صفحه تنظیمات”، می توانید برای پوسته خود یک Option Page یا همان صفحه تنظیمات بسازید. فرض کتید که قرار است کاربر و یا مشتری شما در سایت به دلخواه شعار بالای سایت یا متن کپی رایت پایین سایت، یا تصویر هدر (Header) سایت را تغییر دهد. شما می توانید فیلدهای مورد نیاز این تغییرات را به سادگی ساخته و فقط با انتخاب محل نمایش این زمینه ها در “صفحه تنظیمات” این امکان را به کاربر بدهید! تمام داده های “صفحه تنظیمات” به صورت گلوبال ذخیره می شود و هرکجا که مایل باشید می توانید آنها را فراخوانی کنید.

مشاهده ویدئو این فیلد در آپارات
زمینه تکرار شونده:

به کمک فیلد تکرار شونده می توانید مجموعه ای از داده ها را به تعداد نامحدود از کاربر بگیرید. برای مثال در زیر ساخت اسلایدر قالب را در صفحه تنظیمات از کاربر به کمک فیلد تکرار شونده دریافت می کنیم. برای هر اسلاید ۳ فیلد “تصویر”، “نشانی” و “متن” از کاربر گرفته می شود و کاربر می تواند نا محدود اسلاید را دریافت کند:

مشاهده ویدئو این فیلد در آپارات

برخی از سایت های مرجعی که این افزونه فوق قدرتمند را معرفی و آموزش داده اند:

 

event espresso

 

nvision solutions

 

web ascender

 

codeforest

 

leadin

 

untame

 

depiction

 

buckeyeinteractive

افزونه های دیگری که با این افزونه هماهنگ می باشند:

 

WP All Import

 

Codepress Admin Columns

 

Duplicate Post

 

WP Fake Image Replacer

 

WordPress – Ajax Search Pro for WordPress

افزونه های دیگری که برای این افزونه نوشته شده است :

بله ! برای این افزونه ، افزونه نوشته اند ! گزینه های اضافی و امکانات بیشتر برای حرفه ای ها

 

Flexible Content Fold

 

PayPal Field

 

Text Limiter

 

WordPress Wysiwyg

 

Gravity Forms Field

 

Date & Time Picker

 

Contact Form 7 Field

 

Taxonomy Field

 

NextGEN Gallery Field add-on

 

Taxonomy Field add-on

 

Address Field add-on

 

ACF Table Editor Field

گاهی با خودم فکر می کنم بدون این افزونه بعضی ها چطور با وردپرس کار می کنند؟! ?

آموزش ACF در همیار وردپرس:

http://hamyarwp.com/advanced-custom-fields-part1
http://hamyarwp.com/advanced-custom-fields-part2

 

در تاریخ ۹۶/۰۱/۲۶ افزونه زمینه های دلخواه پیشرفته نسخه حرفه ای به نسخه ۵.۵.۱۱ آپدیت شد.

 

در تاریخ ۹۵/۱۲/۲۳ افزونه Advanced Custom Fields Pro به نسخه ۵.۵.۱۰ آپدیت شد.

 

در تاریخ ۰۱-۱۲-۹۵ افزونه Advanced Custom Fields به نسخه ۵٫۵٫۷ آپدیت شد.

 

در تاریخ ۷-۱۱-۹۵ افزونه Advanced Custom Fields به نسخه ۵٫۵٫۵ آپدیت شد.

 

در تاریخ ۱۸-۰۹-۹۵ افزونه Advanced Custom Fields به نسخه ۵٫۵٫۲ آپدیت شد.

 

در تاریخ ۱۸-۰۸-۹۵ افزونه Advanced Custom Fields به نسخه ۵٫۴٫۸ آپدیت شد.

 

در تاریخ ۱۵-۰۵-۹۵ افزونه Advanced Custom Fields به نسخه ۵٫۴ جدید به همراه بسیاری امکانات جدید آپدیت شد.

 

در تاریخ ۲۲-۱۰-۱۳۹۴ افزونه Advanced Custom Fields به نسخه ۵٫۳٫۲٫۲ آپدیت شد.

این بخش در حال بروز رسانی است
این بخش بعد از خرید در دسترسی شما قرار میگیرد

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید