مجمع طراحان وب و گرافیک ایران

بخش کاربری

پس از انتشار موفقیت آمیز پوسته ماندگار دانلود و بازخوردهای مثبت از سوی کاربران، برآن شدیم تا پوسته وردپرس دیگری را برای کاربران سیستم مدیریت محتوای وردپرس آماده نماییم که با توجه به کم بودن پوسته‌های ایرانی برای سایت‌های وبلاگی، تصمیم گرفتیم یک پوسته رایگان را برای موضوع وبلاگ‌نویسی آماده نماییم.

پیش‌نمایش پوسته ماندگار بلاگ را می‌توانید در پایین‌ترین بخش این نوشته تماشا کرده و چنانچه این پوسته وردپرسی مورد پسند شما دوستان بود، پس از دریافت آن‌را از مسیر پیشخوان وردپرس و یا هاست وردپرس خود بارگذاری کرده و نسبت به فعال کردن آن اقدام کنید که در نخستین قدم پس از فعال‌سازی پیامی برای شما نمایش داده خواهد شد که پوسته ماندگار بلاگ نیازمند افزونه WP-PostViews است و اگر شما تمایل به نمایش شمار بازدید نوشته‌ها داشتید این افزونه را از پیوندی که در اختیار شما قرار گرفته است، نصب می‌کنید.

پوسته ماندگار بلاگ بصورت کاملا واکنش‌گرا (Responsive) طراحی گردیده است و بیشتر بخش‌های این پوسته براحتی از پنل تنظیمات آن قابل مدیریت کردن هستند که در زیر به معرفی و چگونگی پیکربندی، پنل تنظیماتی پوسته ماندگار بلاگ خواهیم پرداخت.

قالب ماندگار بلاگ

همگانی

این برگ شامل آیتم‌های فاویکون، لوگو، شناسه فیدبرنر و نوشته‌های ویژه می‌باشد.

فاویکون، همان تصویر کوچکی است که در کنار آدرس سایت نمایش داده می‌شود و کاربر براحتی با این گزینه می‌تواند فاویکون مورد پسند خود را بارگذاری و نمایش دهد. پیشنهاد می‌شود اندازه‌ی تصویر فاویکون ۱۶×۱۶ پیکسل باشد.

لوگو، در سربرگ پوسته ماندگار بلاگ نمایش داده خواهد شد که شما می‌توانید لوگوی دلخواه خود را در اندازه‌ی ۱۹۲px × ۳۳px بارگذاری کنید. (چنانچه اندازه لوگوی شما کوچک‌تر و یا بزرگ‌تر باشد، نیازمند است فایل‌های header.php و style.css ویرایش شود)

شناسه فیدبرنر برای استفاده از خبرنامه پوسته ماندگار بلاگ در نظر گرفته شده است، شما می‌بایست ورودی این زمینه را از فرمی که سرویس فیدبرنر بصورت پیش‌فرض در اختیار شما قرار داده است، پُر کنید، برای نمونه در فرم زیر که توسط سرویس فیدبرنر ارایه شده است mandegarweb باید درون فیلد شناسه فیدبرنر در تنظیمات پوسته وردپرس قرار گیرد:

<form style="border:1px solid #ccc;padding:3px;text-align:center;" action="https://feedburner.google.com/fb/a/mailverify" method="post" target="popupwindow" onsubmit="window.open('https://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=mandegarweb', 'popupwindow', 'scrollbars=yes,width=550,height=520');return true">
<p>Enter your email address:</p>
<p><input type="text" style="width:140px" name="email"/></p>
<input type="hidden" value="mandegarweb" name="uri"/>
<input type="hidden" name="loc" value="en_US"/>
<input type="submit" value="Subscribe" />
<p>Delivered by <a href="https://feedburner.google.com" target="_blank">FeedBurner</a></p>
</form>

نوشته‌های ویژه، در برگه خانه و برگه‌های اصلی سایت شما نمایش داده خواهد شد که برای فعال شدن نمایش آن می‌بایست یک دسته‌بندی را گزینش کرده و همچنین شمار نمایش آن‌را مشخص کرده که این شمار بصورت پیش‌فرض ۵ است.

شبکه‌های اجتماعی

در این برگ می‌توانید آیکون شبکه‌های اجتماعی همانند: فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس و… را برای نمایش در سربرگ پوسته وارد کنید.

اخبار ویژه

اخبار ویژه در برگه خانه و برگه‌های اصلی سایت شما نمایش داده خواهد شد و همان‌گونه که از نام آن پیداست می‌توانید نوشته‌هایی که می‌بایست در حالت یک پیام مهم در سایت نمایش داده شوند را در این بخش وارد نمایید.

اسلایدر سربرگ

در این برگ می‌توانید اسلایدهای اسلایدر خود را وارد کنید که پیشنهاد می‌شود تعداد اسلایدها ۳ مورد باشد و اندازه‌ی تصاویر اسلایدر ۱۴۰۰px × ۵۰۰px باشد.

اسلایدر متنی

این برگ برای وارد کردن تکست‌های متنی است که نمونه‌ی آن را می‌توانید در اسکرین شات زیر تماشا کنید:

پوسته ماندگار بلاگ

درباره من

این برگ می‌تواند یک بیوگرافی مختصر از شما را در نوارکناری پوسته ماندگار بلاگ به نمایش درآورد که نمونه‌ای از آن را می‌توانید در تصویر زیر تماشا کنید:

قالب وردپرس

تبلیغات

برگ تبلیغات در پنل تنظیمات پوسته ماندگار بلاگ برای مدیریت کردن دو جایگاه تبلیغاتی در نظر گرفته شده است.

تبلیغات متنی در ستون کناری سمت چپ پوسته قرار داده شده است.

تبلیغات بنری نوارکناری چپ نیز مناسب برای نمایش ۲ و یا ۴ بنر با اندازه‌ی ۲۴۰×۱۲۰ پیکسل می‌باشد.

تماس با ما

این برگ دارای یک دکمه‌ی ON/OFF می‌باشد، در صورتی که این دکمه روشن شود، فرم تماسی که در تمپلیت “تماس با من” قرار داده شده است نمایش داده خواهد شد. (برای استفاده از تمپلیت تماس با من، به مسیر برگه‌ها رفته و با افزودن برگه‌ای تازه از ستون سمت چپ قالب را بر روی “تماس با من” قرار دهید)

شماره تلفن و آدرس ایمیل نیز در تمپلیت برگه تماس با من نمایش داده خواهد شد.

پاورقی

در این برگ می‌توانید متن پیوسته با کپی رایت وبلاگ خود را وارد کنید تا در پاورقی پوسته ماندگار بلاگ نمایش داده شود.

Css / Js

این برگ برای شخصی سازی پرونده‌های سی‌اس‌اس و جاوا اسکریپت در نظر گرفته شده است، شخصی‌سازی‌های شما پیوسته با فایل‌های Css در سربرگ و شخصی‌سازی‌های شما پیوسته با جاوا اسکریپ در پاورقی پوسته بارگذاری خواهد شد. تنها نکته‌ی مهم در استفاده از این ویژگی آن است که دستورات سی‌اس‌اس و یا جاوا اسکریپت بدون تگ آغازین و پایانی این دو سند وارد شوند، برای نمونه وارد کردن کدها به شکل زیر نادرست است:

Css

<style type="text/css">
.example {}
</style>

javascript

<script type="text/javascript">
document.getElementById("demo").innerHTML = "example";
</script>

ابزارک فرم تماس

هم‌چنین این پوسته وردپرسی دارای یک فرم تماس است که از آن می‌توان در پاورقی سایت استفاده کرد که برای انجام این‌کار کافیست به مسیر: نمایش > ابزارک‌ها، رفته و ابزارک “فرم تماس” را در جایگاه پاورقی سوم قرار دهید.

لازم است بدانید ایمیل‌هایی که از ابزارک و یا فرم تماس اصلی ارسال می‌شوند به ایمیل مدیر (ایمیلی که در تنظیمات وردپرس وارد شده است) ارسال می‌شود.

نکته‌ی مهم: برای استفاده از پوسته ماندگار بلاگ نیاز هست لودر انکودر سورس گاردین بر روی سروری که سایت شما را میزبانی می‌کند نصب باشد، چنانچه پس از فعال سازی پوسته، هشداری را پیوسته با نصب لودر دریافت کردید، موضوع را با پشتیبانی هاستینگ خود در میان بگذارید.

امیدواریم این پوسته‌ی رایگان مورد پسند شما دوستان وردپرسی قرار گرفته باشد و در آینده با پوسته‌های دیگری در خدمت شما دوستان خواهیم بود.

این بخش در حال بروز رسانی است
این بخش بعد از خرید در دسترسی شما قرار میگیرد

دیدگاه هایی که برای این مطلب ارسال شده

 1. ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ ﺩﯾﺪﮔﺎﻩ: pouuya دی ۲۴, ۱۳۹۵

  سلام سپاس از قالب خوبتون فقط یه مشکلی هست من وقتی قالب رو نصب میکنم با این ارور مواجه میشم
  ———————————————————————————————————————
  PHP script ‘C:\xampp\htdocs\wp-content\themes\mandegar-blog\inc\action.php’ is protected by SourceGuardian and requires a SourceGuardian loader ‘ixed.5.5ts.win’ to be installed.

  ۱) Click here to download the required ‘ixed.5.5ts.win’ loader from the SourceGuardian site
  ۲) Install the loader to C:\xampp\php\ext
  ۳) Edit C:\xampp\php\php.ini and add ‘extension=ixed.5.5ts.win’ directive
  ۴) Restart the web server

  • ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ ﺩﯾﺪﮔﺎﻩ: ماندگار وب دی ۲۴, ۱۳۹۵

   با درود

   پویا جان پوسته‌ی ماندگار بلاگ برای استفاده نیاز هست که انکودر سورس گاردین رو بر روی سرور نصب داشته باشید که این مورد شامل لوکال هاست نیز می‌شود.

   پوسته هیچ‌گونه مشکل خاصی ندارد و بصورت آنلاین میتوانید از آن استفاده کنید، چنانچه نیاز دارید حتما آن‌را در لوکال هاست نصب کنید باید لودر انکودر سورس گاردین را نصب کنید.

   شاد و پیروز باشید

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید